Fotografický kroužek

Aktuality


Opět začínáme!

5. září 2017

Již třetím rokem bude pokračovat v DDM fotografický kroužek. Tak nezapomeňte, že tentokrát začínáme 14. září 2017, samozřejmě v Domě dětí a mládeže v Příbrami. Přijďte, čekají vás nové věci.

A těšit se můžete i na nové prostředí DDM. Během prázdnin proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Pan ředitel i celé vedení DDM zaslouží velkou pochvalu. Sláva!


Poslední setkání v tomto školním roce

30. června 2017

Dne 15. června jsme se rozloučili. V kroužku je ale několik opravdových nadšenců, kteří již slíbili účast i v příštím roce. A mohu prozradit, že budu chodit i já.

Velká škoda je, že se s námi rozloučil Marek Vobejda, který již příští rok chodit nebude, protože mu v tom brání mnoho dalších starostí a snad i zájmů. Naprosto upřímně a opravdově musím konstatovat, že nejen mně bude v kroužku scházet. Chodil do kroužku od jeho vzniku, tedy celé dva roky. Za tu dobu se mnoho naučil. Ale Marek není jen dobrý fotograf, je to především výborný kluk. Snad se na nás alespoň někdy přijde podívat a pošle fotografie.

Ostatním připomínám, že opět začínáme v září, přesný termín zde zveřejním hned, jak se ho dozvím od vedení DDM.


Závěrečné foto, poslední termín setkání

13. června 2017

Na předposledním setkání dne 8. června nás všechny bolela hlava a bylo horko. Proto jsme se rozhodli setrvat v interiéru a pak jen vyjít ven před budovu, kde jsme pořídili skupinové foto na závěr školního roku. Fotili jsme se s příslušenstvím, které jsme během roku používali, aby bylo jasné, kdo jsme a kam patříme.
Fotografovali všichni přítomní. Pak dostali za úkol poslat fotografie e-mailem, aby se jimi zpříjemnil tento web a případně i naše nástěnka. Škoda, že na moji výzvu reagovali jen dva - Vráťa Kocurek a Marek Vobejda. Oba dostanou pochvalu a nechám jim zahrát. A jejich jsou samozřejmě i fotografie pod tímto textem.
Fotografie se po kliknutí objeví v celé své kráse.

Poslední naše setkání se bude konat vzhledem k stavebním úpravám v Domě dětí a mládeže už 15. června 2017.

Fotografický kroužek v Příbrami

My
Foto: Vratislav Kocurek

Fotografický kroužek v Příbrami

My
Foto: Marek Vobejda


Fotografování na nástěnku

14. března 2017

Při prvním našem březnovém setkání neměli účastníci mnoho energie a tak jsme si dali za úkol vytvořit fotografie pro naši reprezentaci.
Hvězdou celého dne se stal Marek, ve kterém jsme objevili nesmírné nadání pro modeling. Stal se nejoblíbenějším terčem všech objektivů. V závěru svolil, aby se jeho fotografie mohly umístit na nástěnce.
Za svůj tvůrčí postoj a přínos pro kroužek byl pochválen.
Fotografie se objeví na nástěnce 23. března.


Fotografický kroužek v Příbrami


Jarní prázdniny

28. února 2017

Dne 2. března se fotografický kroužek nekoná - jsou jarní prázdniny.


Nové vybavení pro fotokroužek

23. února 2017

Dostali jsme nové technické vybavení - fotografický stan s dvěma reflektory. Jedná se o profesionální vybavení pro produktovou fotografii a makro. Jednou částí našeho setkání byla tedy práce s novým příslušenstvím.

Na kroužek se ale dostavil Honza ve vojenském mundůru i s přílbou. Aneta pak měla nový účes, po pobytu v horách se dostavil i Marek. Pokračování v portrétech bylo tedy samozřejmostí.


Nástěnka

16. února 2017

Až půjdete v DDM po schodišti, zastavte se na okamžik a prohlédněte si naši nástěnku. Pokračujeme v portrétování členek a členů našeho kroužku. Někdo se nechá fotit rád, někomu to nevadí, někdo nemá vlastní portréty příliš rád. Fotografie postupně umísťujeme na nástěnku a brzy ji zaplníme celou.


Práce s umělým osvětlením

1. února 2017

Při posledním lednovém setkání jsme se učili zacházet s ateliérovým vybavením. Pracovali jsme se zářivkovým osvětlením za pomoci odrazného deštníku a s odraznou deskou.
Věnovali jsme se portrétní fotografii. Jako modelky jsme vybrali Emu a Valentinu. Na smůlu jsme ale nemohli pořádně upevnit látkové pozadí, a jeho držení se ochotně ujali Honza s Ondrou. Zaslouží tedy pochvalu, stejně jako Petr za zapůjčení stativu.

Příští kroužek se koná 2. února. V portrétech budeme pokračovat, tentokrát ale zapojíme dvě světla i externí blesk mimo fotoaparát. A kromě odrazného deštníku budeme pracovat i s deštníkem difúzním.
Vychytáme chyby, kterých jsme se dopustili minule. Naším cílem tedy bude výborně provedený portrét při umělém osvětlení.
Snad se nám také povede pořídit nenápadně i snímky naší činnosti.


ZMĚNY V KROUŽKU

27. ledna 2017

S novým rokem často přicházejí různé změny, a nejen co se týče cen v obchodech. A tak jsem se rozhodl, že vnesu do kroužku nový svěží vítr, a svůj úmysl jsem ihned začal realizovat při posledním našem lednovém setkání. Změny se týkají samozřejmě naší činnosti. O co jde konkrétně?

Především budeme pracovat s novým technickým vybavením. Některé je moje vlastní, ale bude k dispozici kroužku. Na další nám poskytne finanční prostředky Dům dětí a mládeže.
Počítač bude naopak spíše odpočívat ve skříňce.
Budeme tedy dělat něco úplně jiného než doposud, a jistě se máte na co těšit.

Od nynějška také budu pravidelně aktualizovat tyto stránky, na které jsem od začátku školního roku neměl ve volném čase mnoho energie.Nástěnka

Od začátku tohoto školního roku máme v DDM nástěnku. Nachází se na schodišti po levé straně. Zatím jsme na ni umístili na ukázku i některé fotografie z loňského roku. A samozřejmě sebe :-).
Nástěnku budeme průběžně aktualizovat a budeme na ni věšet fotografie, které se nám povedou (alespoň trochu). Pokud do Domu dětí a mládeže v Příbrami chodíte, tak se nezapomeňte pokaždé podívat.


Naše první setkání v novém školním roce

Na školní rok 2016 - 2017 přislíbilo účast ve fotografickém kroužku 16 zájemců! To je třikrát více než loni. Takový zájem mě samozřejmě velice těší a jsem zvědav, jak se bude situace vyvíjet dále a kolik účastníků vydrží.


Fotografický kroužek v Příbrami


Zahajujeme další ročník

V tomto školním roce se poprvé sejdeme ve čtvrtek 15. září 2016 v 16:00 hodin, opět v klubovně č. 19 v prvním patře Domu dětí a mládeže. V případě zájmu mě můžete kdykoli kontaktovat telefonicky anebo e-mailem. Informace vám poskytne rovněž vedoucí zájmové činnosti Domu dětí a mládeže, paní Marcela Jelínková.

Přečtěte si náš leták, kde najdete potřebné informace.
Zprávy z roku 2015 - 2016


Copyright © Pavel Hlavín, 2015 - 2017 | hlavin.cz